İnternetten Para Kazan

 Diğer Kişilerin Ürünlerini Satarak Para Kazanın

Artık birçok insan internet işlerine girmekte ve ek gelir elde etmek için çevrimiçi pazarlamaya ya da nihayetinde birincil gelir kaynağı haline gelmektedir. Neden? Çünkü online pazarlama daha iyi faydalar sağlayabilir!

Öncelikle, ürünlerinizi çevrimiçi olarak tanıtırsanız, internet bağlantısı olan dünyadaki hemen hemen herkesle iletişim kurabilir ve iletişim kurabilirsiniz. Bu, daha büyük karlara dönüştürebileceğiniz sizin için daha geniş bir pazar erişimine işaret ediyor. İkincisi, internet tabanlı bir işletme kurmak, gerçek bir şirket kurumu kurmak için gereken maliyetin sadece bir kısmını gerektirir;

İnsanlardan çevrimiçi pazarlamaya doğru çok fazla dikkat çeken bir diğer şey de, kendi ürününüzün başlaması için gerekli olmamanız. Çevrimiçi pazarlamada, herkes yalnızca tanıtım yaparak veya başka kişilerin ürünlerini satmaya çalışarak çevrimiçi kar elde etmeye başlayabilir. Bu tür bir pazarlama prosedürüne başlamak aslında oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, bir çevrimiçi satıcı veya satıcı ile bir uyumluluk anlaşması oluşturmaktır ve her şey ayarlandıktan sonra, satıcıyı veya mağazanın ürünlerini tanıtarak anında kar elde etmeye başlayabilirsiniz. .

Ayrıca, internet üzerinden başkalarının ürünlerini ve hizmetlerini satmanın en popüler ve en hızlı yöntemi bağlı kuruluş pazarlamasıdır. Bağlı kuruluş pazarlaması, temel tanımında, satıcının mallarını web sitesinde satmaya istekli olan bir internet tüccarına veya mağazaya, satması gereken ürünleri olan satış ortakları ile ilişkisidir.

Ortak bir bağlı kuruluş pazarlamasında, satıcı bağlı kuruluşlarına, siteye doğrudan bağlanan afiş veya metin türü olan reklamlar sağlar. Bağlı kuruluşlar daha sonra bu reklamları sitelerine yerleştirir ve satıcının web sayfasına yönlendirilen ziyaretçiler veya ürün alımları ne zaman telafi edilir. Diğer çevrimiçi ürün satıcıları, iştirakin tazminatı için belirli bir ücret ödemeyi tercih etmelerine rağmen, iştirakler genellikle satış komisyonuyla karşılanmaktadır.

Bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla çevrimiçi para kazanmaya başlamak hızlı ve basittir. Sadece bir bağlı kuruluş programına bağlı bir pazarlamacı olarak kaydolmanız gerekir. Diğer bir seçenek, farklı ortaklık programlarını barındıran bir bağlı kuruluş ağına üye olmaktır. Kayıt olmak genellikle hiçbir ücretlendirmez, ancak bazı şebekeler bu şirketlerin araçlar, web seminerleri ve eğitim materyalleri gibi yaptıkları ek hizmet için bir ödeme tutarı kadar küçük bir ücret ödemenizi gerektirebilir.

Bir ortaklık programına kaydolduğunuzda, genellikle kendinizle ilgili bir bilgi formu doldurmanız gerekir. Bazı bağlı kuruluş pazarlama programlarında ayrıca web sayfanızın URL’sini sunmanız ve içeriğini açıklamanız gerekebilir. Bu, perakendecilerin, ürünleri ile ilgili materyalleri içeren bir web sayfanız olduğunu doğrulamasını sağlayacaktır. Ancak bazı bağlı kuruluş programları, bir web sitesine sahip olmanızı gerektirmez. Formu doldurduktan sonra kullanmak istediğiniz ortaklık programlarını seçmekte özgürsünüz.

Bir bağlı kuruluş programına kaydolduktan ve bir üye olduktan sonra, artık başkalarının ürünlerini satarak çevrimiçi para kazanmaya hazırsınız. Nasıl para kazanıyorsun? Bir bağlı kuruluş pazarlamacısı olarak gelir elde etmenin çeşitli yolları vardır ve bu yolların çoğu, kaydolduğunuz bağlı kuruluş programının türüne bağlıdır.

Bir çok bağlı kuruluş programı, üyelerine üç yöntemden biriyle ödeme yapar: tıklama başına ödeme (PPC), ödeme yapan satış (PPS) veya müşteri başına ödeme (PPL). Tıklama başına ödeme pazarlamasında, satış ortağı trafiği satıcının sitesine yönlendirdiğinde, bağlı kuruluş tazmin edilir. PPS ve PPL çevrimiçi pazarlama programları farklıdır. PPS'de bağlı kuruluş, yalnızca yönlendirmesi satışa dönüştüğünde ödeme alır. Tipik PPS çevrimiçi pazarlama programında, bağlı kuruluş her bir dönüşüm için genellikle% 15 ila% 20 komisyon alır. Kurşun Başına Ödeme aynı şekilde çalışır, ancak üyelerine tavsiyesi satıcı için bir kurşuna dönüştüğünde sabit bir tazminat ödenmesine rağmen.

Bazı bağlı kuruluş programları iki aşamalıdır; bu, bağlı kuruluşun, diğer bağlı kuruluşları satıcıya yönlendirmesine de izin verildiği anlamına gelir. Bu tür bir ortaklık programında, kuruluş üyesine yalnızca satıcının sitesine yönlendireceği ziyaretler veya satışlar için değil, aynı zamanda programı aracılığıyla başvuruda bulunan kuruluşların yönlendirdiği ziyaretler veya satışlar için de ödeme yapılır.

Satış ortaklığı pazarlamasıyla daha fazla kar elde etmenin bir başka yolu da artık satış ortaklığı programlarından geçer. Artık pazarlama programları, satıcının müşteriyi bağlı kuruluşun sitesinde önerdiği müşteriyi tuttuğu süre boyunca bir kaç kez tazmin edildiği bağlı kuruluş programlarıdır. Bir artık kalan program türü, müşterinin satıcının sitesinde bir şey satın aldığı her seferinde satış ortağına komisyonu tazmin eder.

Bir başka artık program biçimi, üye işyerinin müşteriye yönlendirilmesini sağladığı sürece her ay müşteriye ödeme yapar.

Var olan birçok seçenek ve gelir elde etmek için birçok yöntemle, bağlı kuruluş pazarlama, internette başkalarının ürünlerini satarak nakit kazanmanın en popüler ve en kolay yoludur. Bir bağlı kuruluşun bağlı kuruluş programlarından ne kadar nakit kazanabileceği konusunda aslında bağlı kuruluşa bağlıdır. Kalıcı ve gayretli bir kuruluş, daha sonra üye olmak ve unutmak isteyenlere kıyasla, ortaklık pazarlamasından kesinlikle daha fazlasını alacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı